Oto lastikçilerde yoğunluk

Elbistan’da bugün itibarıyla başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması nedeniyle oto lastikçilerde yoğunluk yaşanıyor.  Otomobil sahipleri kış lastiği taktırmak için günler öncesinden randevu alıyor.

Oto lastikçilerde yoğunluk
Oto lastikçilerde yoğunluk
Haber albümü için resme tıklayın

Kış aylarının soğuk ve çetin geçtiği Elbistan’da lastik ustalarının yorucu mesaisi devam ediyor. Ülke genelinde uygulanan zorunlu kış lastiği uygulaması vatandaşları lastikçilere yöneltti. Dinlenmeye fırsatları olmayan lastik ustalarının mesaisi sabahın erken saatlerinde başlayıp gecenin geç saatlerine kadar sürüyor. Özellikle zorunlu kış lastiği uygulamasının başlamasına saatler kala lastik ustaları yoğun mesai içinde çalışıyor.

 "Can güvenliği için çok önemli "

Kış lastiklerinin can güvenliği açısından çok önemli olduğunu belirten Elbistan’lı lastikçi, Ahmet Kaya"  hemen hemen her bütçeye göre lastik var. Fiyatı marka ve modellere göre değişiyor. Kış lastikleri çok önemli. Kış lastikleri karda ve buzda aracın yola daha iyi tutunmasını sağlıyor. Kış lastiği diğerlerinden farklı olarak soğuk hava için tasarlanmış. İnsanlar bunu kar lastiği gibi görüyor. Bu kar lastiği değil, soğuk havanın lastiğidir. Kar yağdığı zaman bize akın ediyorlar. Bu karla alakalı değil, kışla alakalıdır. Ben herkesin taktırmasını ve kullanmasını tavsiye ediyorum.  Bu lastikler can güvenliği açısından çok önemli" dedi.

 Zorunlu olduğu halde kış lastiği taktırmayan ticari araç sahiplerine 2 bin 568 TL cezai işlem uygulanacak.

01 Ara 2023 - 17:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel