Özel öğrencilerden göz dolduran etkinlik  

Elbistan Özel Eğitim Meslek Okulu’nda 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, öğrencilerin sergilediği gösteri ve performansları göz doldurdu.

Özel öğrencilerden göz dolduran etkinlik  
Özel öğrencilerden göz dolduran etkinlik  
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da engelli öğrencilere yönelik olarak açılan Özel Eğitim Meslek Okulu, gıda teknolojisinden giyim üretim teknolojisine, mobilya ve iç mekan tasarımından güzellik ve saç bakım hizmetlerine kadar birçok farklı dalda eğitim veriyor.

Okulda, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla özel bir programa imza atıldı. Programa, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program, öğrencilerin İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okumaları ile başladı. Daha sonra şarkılar ve türkülerle devam eden programda, şiirler okundu. Ay yıldız gösterisi ise büyük ilgi gördü. Program, halaylar ve solo performanslarla sürdü. Öğrencilerin performansları göz doldururken katılımcılar da alkışlarla onları cesaretlendirdi. Aileler, çocuklarının performanslarını cep telefonları ile kayıt altına aldı.

Program sonunda değerlendirme yapan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Özel Eğitim Meslek Okulu’nun, hafif düzeyde öğrenme yetersizliği yaşayan özel gereksinimli bireylerin hayatına yeni bir kapı açtığını söyledi.

Etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik eden Çetin, “Çocuklarımızın, gençlerimizin engeli her ne olursa olsun fırsat verildikçe tüm zorluklara rağmen neler başarabileceğine ve başardıkça da hayatlarının nasıl değiştiğine şahitlik ettik. Çok güzel bir program oldu. Emekleri için hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Engelli öğrencilerimizin kapasite ve becerilerine uygun eğitim-öğretim ortamlarını oluşturmaya ve yeni eğitim yuvaları kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

01 Ara 2023 - 17:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel