Ekinözü’nde, Halk Ekmek Fabrikası yeniden üretime başladı

Ekinözü Belediyesi, depremde ağır hasar alan tesisin yerine yaptığı Halk Ekmek Fabrikası’nda üretime başladı.

Ekinözü’nde, Halk Ekmek Fabrikası yeniden üretime başladı
Ekinözü’nde, Halk Ekmek Fabrikası yeniden üretime başladı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından kentte alt ve üstyapı hizmetlerinin yanında sosyal belediyeciliğe yönelik de çalışmalar sürdürdüklerini bildirdi.

Halk Ekmek Fabrikası’nın da vatandaşların ucuz ekmek tüketmeleri noktasında önemli bir işlev üstlendiğini belirten Başkan Eker, “Yaşadığımız felaket sonrasında halk ekmek fabrikamıza ağır hasarlı raporu verildi. Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız ve sosyal belediyecilik anlayışında önemli bir kazanım olarak gördüğümüz halk ekmek fabrikamızı yeniden ayağa kaldırdık ve üretime başladık. Göreve geldiğimiz andan itibaren halkımızın yanında durmaya devam ediyoruz” dedi.

Halk Ekmek Fabrikası’nın günlük 7 bin 500 ekmek üretecek kapasiteye sahip olduğunun bilgisini veren Başkan Eker, “Şuanda günlük 4 bin ekmek üretiyoruz. Ekmeğin satış fiyatını da 4 lira olarak belirledik. Bu tesis, halkımızın temel ihtiyaç maddesi olan ekmeğin sağlıklı ve hesaplı olarak ulaşmasını sağlayacak. Kâr amacı gütmeden maliyetini kurtarır şekilde ekmeğimizi halkımıza ulaştırmaya gayret edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla, halka hizmet Hakk’a hizmet düsturuyla hayata geçirilen Halk Ekmek Fabrikamızın hayırlı olmasını diliyorum. Bu şehir yapılan her yatırımı her güzelliği hak ediyor” ifadelerini kullandı.

30 Kas 2023 - 17:15 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel