Bağımsız aday Horuz’un afişlerine çirkin saldırı

Elbistan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, seçim çalışmaları için billboardlara asılan afişlerinin yırtılmasına sert tepki gösterdi.

Bağımsız aday Horuz’un afişlerine çirkin saldırı
Bağımsız aday Horuz’un afişlerine çirkin saldırı
Haber albümü için resme tıklayın

Horuz, yapılan saldırıyı kınadığını belirterek, “İnsani değerlerden yoksun olanların yaptığı bu çirkin saldırı bizleri yolumuzdan döndüremeyecek” dedi.

Elbistan Bağımsız Belediye Başkanı Salih Horuz’un billboardlara asılan afişlerine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zarar verildi.

Olayın son derece üzücü ve düşündürücü olduğunu belirten Horuz, seçim yarışının hoşgörüye dayanması gerektiğine vurgu yaptı.

Şehrin geleceği için çıktığı bu yolun henüz başındayken böyle bir durumla karşılaşmasının siyasi ya da insani nezaketle bağdaşmadığının altını çizen bağımsız aday Salih Horuz, “Herhangi bir siyasi partinin rozeti ve hiçbir odağın adamı olmadan, sadece ve sadece çocuklarımızın rızkı ve gönüllerimizin emeği bu yola baş koştuk. Elbistan’ımızın geleceği kararmasın diye elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Geldiğimiz noktada; halkımıza kendimizi ve projelerimizi anlatmak amacıyla astığımız afişlere saldırı yapıldı. Bu saldırıyı, demokrasiye yapılmış olarak kabul ediyorum” dedi.

‘Bu saldırı hiçbir insani değer ve siyasi etikle bağdaşmaz” diyen Horuz, “Seçim çalışmalarımı son derece medeni ve demokratik yöntemlerle sürdüreceğimin altını çiziyorum. Hangi siyasi parti ya da görüşe sahip olursa olsun bu şehrin her bir evladını kardeşim gibi görüyorum. Benim bu şehrin insanlarına hizmet etmekten başka gayem yok. Bundan sonra da ilkeli siyaset çizgimden şaşmayacağım. Bu tür saldırılar da beni asla yıldıramayacak” ifadelerini kullandı.

30 Kas 2023 - 14:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel