Aday adayı Eyyup Ceran: “Elbistan’ın gelecek yüzyılına talibim”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Eyyup Ceran, şehrin en önemli sorunlarından biri olarak gördükleri imarla ilgili planlama ve uygulama hatalarını düzelteceklerini ve Elbistan’ı Türkiye Yüzyılı'nın parlayan şehri yapacaklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Eyyup Ceran, seçim çalışmaları çerçevesinde Elbistan Kaynarca ve Elbistanın Sesi Gazeteleri’ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyesi Ökkeş Saatçı ile görüş alışverişinde bulundu.

Temayül sonrasında saha ziyaretlerine ağırlık verdiğini anlatan Ceran’ın gündeminde ise, şehrin geleceğini belirleyecek imar konusu vardı.

Elbistan’da imarla ilgili bir güvensizlik ve belirsizlik ortamı oluştuğunu ifade eden Ceran, uzman bir ekiple bu yanlışlığa ‘dur’ diyeceklerinin altını çizdi.

Yatırımcılar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin yarını öngörememesinin şehri mahvedeceğini vurgulayan Ceran, görev verilmesi halinde anayasa niteliğinde bir plan hazırlayacaklarına değindi.

İmar planının bir kez yapılacağını ve Elbistan’ın 100 yıllık projeksiyonunu karşılayacak düzeyde olacağına işaret eden Ceran, Elbistan’ın mevcut durumunu ise borsaya benzetti.

Ceran, şöyle konuştu:

“Elbistan’ın imarı aynı borsa gibi iniyor çıkıyor iniyor çıkıyor. Bugün bakıyorsun on beş kat, yarın bakıyorsun üç kat beş kata düşüyor. Ticari artı konut olan yeriniz bir bakıyorsunuz konut alanına çevrilmiş. Siz olsanız Elbistan’a yatırım yapar ya da arsa alır mısınız? Böyle bir şey olabilir mi? Bu şehrin görüntüsünü, dokusunu bozmaz mı, öldürmez mi?”

Sağlıklı büyüyen, gelişen, daha yaşanılabilir, güvenli, modern bir şehir hayalini gerçeğe dönüştürmeye hazır olduklarının altını çizen Ceran, “Şehrin kısa, orta, uzun vade planlamasının olması gerekmiyor mu? İmar planı bir şehrin anayasası temelidir. Her gelen başkanın yıllarca bu işle uğraşıp enerji harcaması şehrin enerjisini yok etmez mi? Arsa sahiplerini mağdur etmez, yapılaşmayı durdurmaz ve yatırımcıyı kaçırmaz mı? Bize güvenin, yapılan yanlışları biliyoruz. Allah’ın izniyle göreve geldiğimiz gün hepsini düzelteceğiz. İstikrarı toplumsal barışı sağlayacağız. Yatırımcıya yeniden güven vereceğiz. Bize güvenin sorun kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Elbistan’ın gelecek yüzyılına talip olduğunu söyleyen Ceran, “Elbistan’ın tozunu çamurunu sizinle birlikte yutan bir kardeşiniz olarak şehrimizin sorunlarını biliyorum. Çözümlerine vakıfım. Gözünüz arkanızda kalmasın. Emaneti bize teslim edin farkı görün. Mimar ve mühendis arkadaşlarımızla geceli gündüzlü çalışıyoruz. Şehrimize ayağa kaldıracak inanılmaz mega projeler hazırlıyoruz. 40 yılın verdiği tecrübe birikimle Elbistan’ı marka şehir yapacağız. Bu kutsal göreve ekibimle birlikte hazırız talibiz. Beş yıl sonra Elbistan’ı tanıyamayacaksınız. Size söz” şeklinde konuştu.

Elbistan Kaynarca ve Elbistanın Sesi Gazeteleri’nin yönetim kurulu üyesi Ökkeş Saatçı da, Ceran’a başarılar diledi.

30 Kas 2023 - 14:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel