Gürsu’dan kardeş şehir Ekinözü’ne turizm tesisi desteği

Gürsu Belediyesi, kardeş şehir olduğu Ekinözü ilçesinde hasar gören ve yıkılan bir turizm tesisini tamamen ayağa kaldırıyor.

Gürsu’dan kardeş şehir Ekinözü’ne turizm tesisi desteği
Gürsu’dan kardeş şehir Ekinözü’ne turizm tesisi desteği
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bursa’nın Gürsu Belediyesi, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında Ekinözü ile kardeş şehir olmuştu. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Ekinözü’nde yaraların sarılması için kolları sıvayıp depremin yaralarını beraber sarma kararı almıştı.

Başkan Işık, Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker’le görüşüp teknik ekibi ile birlikte bölgede yaptığı incelemelerin ardından teknik ve personel desteği verileceğini açıklamıştı. İlk adım olarak Yukarı İçmeler’de çalışmalara ve tespitlere başlayan Gürsu Belediyesi, tamamen hasar gören bir turizm tesisini onarma kararı aldı. Profesyonel bir ekip ile başlayan çalışmalarda Gürsu Belediyesi hasar tespit, projelendirme ve tamamen yapıyı yeniden yapma işlemlerini üstlendi. Mineral kaynaklı suyu nedeniyle binlerce kişinin akın ettiği bölgedeki en önemli yapılardan biri olan tesisteki çalışmalar, bölge halkını da memnun etti.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, proje için 4 milyon lira bütçe ayırdıklarını söyledi.

“Yaz sezonunda mineral kaynaklı acı suyu nedeniyle bölgeye yaklaşık 40 bin kişi geliyor. En çok hasar alan yer de İçmeler Mahallesi. Bölgede profesyonel bir ekibimiz çalışıyor. Tesisin projelendirme, hasar tespiti ve tamamen ayağa kaldırılması işlemi için en az on kişi görevlendirdik. Bütçe olarak da 4 milyon TL ayırdık. Kardeşlerimizin hem travmalarını sarmak hem de o acılı günleri unutturmak bizim asli görevlerimiz. Bu nedenle Ekinözü’nden elimizi hiç çekmeden beraberce bölgeyi eski günlerine kavuşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

29 Kas 2023 - 12:58 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel