Elbistan ve Afşin’de 2 kişinin mal varlığı donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Elbistan ve Afşin’de terör örgütü PKK/KCK ile iltisaklı olduğu belirlenen 2 kişinin mal varlıklarını dondurdu.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın PKK/KCK terör örgütü ile iltisaklı olan gerçek ve tüzel kişiler hakkında verdiği mal varlığını dondurma kararı Pkk/Kck terör örgütü ile iltisaklı gerçek ve tüzel kişiler hakkında malvarlığı dondurulması kararı verildi. 62 şahıs ile 20 şirketin mal varlıkları donduruldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararda; "6415 sayılı Kanunun 7. maddesinin 3. fıkrası uyarınca, aynı Kanun'un 3.ve 4.maddesine giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listede adı geçen kişi, kuruluş ve organizasyonların Türkiye'de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır" ifadeleri yer aldı.

62 kişilik listede Elbistan’dan Ş.E. yer aldı. Afşin’de de H.G. adlı şahsın mal varlığı donduruldu.

Pazarcık’ta E.E., G.Ç., L.İ.T., M.Y., O.A. ve A.S.ile Kahramanmaraş’ta da İ.Ö. adlı şahısların mal varlıklarının dondurulması kararlaştırıldı.  

29 Kas 2023 - 12:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel