Şehitler Ormanı’nda 1000 fidan toprakla buluştu

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce, Taşoluk mevkiinde şehitler için oluşturulan hatıra ormanına, Cumhuriyet’in 100.yılı dolayısıyla 1000 fidan dikildi.

Şehitler Ormanı’nda 1000 fidan toprakla buluştu
Şehitler Ormanı’nda 1000 fidan toprakla buluştu
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde özel bir ağaçlandırma etkinliği düzenledi. Elbistan’da, terörle mücadele ve vatan savunması esnasında şehit düşen güvenlik güçleri adına oluşturulan Şehitler Hatıra Ormanı’nda fidanlar toprakla buluşturuldu.

 Fidan dikme etkinliğine, Koordinatör Kaymakam Tarık Orhan, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, MHP Elbistan İlçe Başkanı Üzeyir Bostan, Müftü Vekili Abdurrahman Özgişi, ELOFF Başkanı Galip Şahin ve kulüp üyeleri, rütbeli personeller ve polis memurları katıldı.

Fidan dikimi sonrasında değerlendirme yapan Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, şehitlerin hatırasını canlı tutmak için oluşturulan Şehitler Hatıra Ormanı’na, Elbistan Orman İşletme Şefliği’nden temin ettikleri fidanların dikimini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gürbüz, Cumhuriyet’in 100. yılı çerçevesinde 1000 fidanı toprakla buluşturduklarının bilgisini vererek, “Bulunduğumuz alan müdürlüğümüzce yaklaşık 6 yıl önce Şehitler Ormanı olarak düzenlenmişti. Şehitler Ormanı’nda yeni bir ağaçlandırma çalışması gerçekleştirerek 1000 fidanla daha katkı sağladık.  Burada daha önceki yıllarda da dikilen fidanlar var. Şehitlerimizin adına dikilen fidanlar var. Biz de hem yenilerini ekledik hem de şehitlerimizin adını taşıyan fidanların bakımını yaptık. Bu anlamlı çalışmada bizlerden desteğini esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

28 Kas 2023 - 18:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel