Başkan Bozan, yeniden göreve talip oldu

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, 31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde yeniden göreve talip olduğunu açıkladı.

Başkan Bozan, yeniden göreve talip oldu
Başkan Bozan, yeniden göreve talip oldu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aday adaylığı başvurusunda büyük bir kalabalık ve yoğun katılımla gerçekleştiren Başkan Bozan, “Depremin asla Nurhak’ı yıkamayacağını göstereceğiz” dedi.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde Nurhak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan İlhami Bozan, yeni dönem için aday adaylığı başvurusunu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nurhak İlçe Başkanlığı’na yaptı.

Bozan’ın aday adaylığı başvurusu için düzenlenen program, yoğun katılım dolayısıyla miting havasına büründü.

Başvuru evraklarını CHP Nurhak İlçe Başkanı İbrahim Gör’e teslim eden Başkan Bozan, Nurhak’ta birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birinin sergilendiğini söyledi.

Aday adaylığı başvurusunda sadece kendi partisinin değil diğer siyasi partilere mensup Nurhaklıların da kendisini desteklemek için toplantıya iştirak etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bozan, “Siyasi kimliğini, parti rozetini bir kenara bırakarak toplantıya katılan tüm hemşerilerime şahsıma duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Nurhak’ta, yaklaşık 5 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinde eser ve hizmet siyaseti yaptığını vurgulayan Bozan, “31 Mart 2024’te yapılacak seçimler için aday adaylığımızı açıkladık. Çok yoğun bir katılım oldu. Miting gibi oldu. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu halkımızın bize güvendiğinin ve çalışmalarımızı onayladığının göstergesidir. Yine halkımızdan görev talep ediyoruz. Ve şu zor günleri atlatmak için bütün var gücümüzle tekrardan çalışacağız. Ve inanıyoruz ki Nurhak’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Nurhak’ın yeniden ayağa kalkması için omuzlarına yüklenecek sorumluluğun farkında olduğunun altını çizen Bozan, “Depremin asla Nurhak’ı yıkamayacağını herkese göstereceğiz. Toplantımızın en önemli özelliği hangi partiye oy verirse versin oraya gelmeleri bize desteklerini açıklamalarıydı. Yani şu gerçek ki ‘ Nurhak birleşti’ cümlesinin vücut bulmuş haliydi. Kıymetli Nurhaklı hemşerilerim çok büyük gruplar halinde katılım gösterdi. Diğer partilerden toplantımıza gelen vatandaşlar ise açıkça “biz şu partiye oy veriyoruz ama belediye seçimlerinde kesinlikle bu dönem İlhami Bozan’ı destekleyeceğiz” dediler. Bu da bizleri ziyadesiyle güçlendirdi ve mutlu etti. Halkımızla beraber yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

28 Kas 2023 - 17:43 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel