Başkan Kayabaşı: “Esnafımızı kaderine terk etmeyelim”

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, Kayseri Konteyner Çarşı’daki esnafların elektrik abone işlemleriyle ilgili ücret alınmamasını istedi.

Başkan Kayabaşı: “Esnafımızı kaderine terk etmeyelim”
Başkan Kayabaşı: “Esnafımızı kaderine terk etmeyelim”
Haber albümü için resme tıklayın

 

Esnafların deprem nedeniyle mağduriyet yaşadığını belirten Kayabaşı, “Esnafımızı kaderine terk etmeyelim” dedi.

Kayseri Konteyner Çarşı’da faaliyet gösteren yaklaşık 100 esnafla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, AKEDAŞ’ın sayaç takılması yönünde çalışma başlattığını hatırlattı.

İstenilen abonelik ücretinin, zor günler geçiren esnafın belini büktüğünü ifade eden Kayabaşı, “Elbistan Kayseri çarşıda bulunan esnaflarımızın elektriği, 15 günlük süre içerisinde sayaç taktırmadıkları için AKEDAŞ tarafından kesilmiş esnaf mağdur olmuştur. Elektrikler yeniden verilmiş ve 1 hafta ek süre tanınmıştır. Depremde iş yerlerini yitiren esnaflarımız konteyner çarşıda evine ekmek götürme mücadelesi veriyor. Her türlü zor şartlar altında memleketini terk etmeyen esnafımızı biz de kaderine terk etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Kayabaşı, “Yaptığımız ziyarette sorunları dinledik. Konteyner çarşıdaki esnaf kardeşlerimiz bu işe bir çare bulunmasını istiyor. Esnafa yardımcı olacak şekilde mağduriyetlerinin giderilmesini yetkililerimizden istirham ediyoruz. Kalıcı çözüm için de abonelik ücreti alınmaması tavsiyesinde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

28 Kas 2023 - 16:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel