Hasan Cihangir, 3 dönem muhtarlık yaptığı Cumhuriyet’e yeniden aday

Hasan Cihangir, daha önceden 3 dönem üst üste muhtarlık yaptığı Cumhuriyet Mahallesi’ne tekrar aday olduğunu açıkladı.

Cihangir, “Huzurun, güvenin, emeğin ve en önemlisi saygının devamı için mahalle halkımızın takdiri ile yeniden Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığına aday olduğum” dedi.

Cumhuriyet Mahallesi’nde, 2004-2019 yılları arasında kesintisiz olarak 3 önem muhtarlık yapan Hasan Cihangir, 15 yıllık tecrübe ve birikimiyle yeniden göreve talip olduğunu söyledi.

Adaylık açıklamasında eşitlik vurgusu yapan Cihangir, şöyle devam etti:

“Yaşanmış olan tecrübelere dayanarak; "eşitlik" kavramının bizim işimizde ön planda olduğunu belirtmek isterim.  Her insanın özel olduğunu, birbirinden ayırmaksızın; dinleyip çözüm üretebilmek ve yardımcı olabilmek için elimden geleni önceden yaptığım gibi tekrardan yapacağım. ‘Muhtarlık seçim ile biten bir şey değildir, asıl muhtarlık seçim bittikten sonra başlar’ sözlerimin hakikatini tüm kıymetli mahalle halkıma tekrardan hatırlatmak isterim.”

Cihangir, “2004 ve 2019 yıllarında yapmış olduğum muhtarlık görevimin tekrardan hakkıyla yerine getirmeyi kendime bir görev ve sorumluluk bildim. Muhtarlık, mülki ve idari amirler ile mahalle sakinleri arasında köprü olmaktır. Ben de sizler için; dertlerinizi, ihtiyaçlarınızı oturup, dinleyip çözüm üretmem gerektiğini kendime bir görev biliyorum. Siz değerli mahalle sakinlerim ile devletimizin her kademesinde bulunan kişilerle ve kurumlarla barışık, güvenilir bir ilişki içinde iken; mahallemizin en temel hatta en şahsi ihtiyaçlarımızı karşılamak gerektiğinin bilincindeyim.

Mahallemizdeki huzurun, ihtiyacın, kardeşliğin, barışın, sükunetin ve saygının devamı için, siz değerli mahalle halkımın takdiri ile 15 yıllık tecrübeyle yeniden adaylığımı açıklıyorum” ifadelerini kullandı.

 

27 Kas 2023 - 16:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel