Bağımsız aday Salih Horuz: “Suyun kenarında oynamayacağız”

  Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, Elbistan’ın gelecek vizyonunu sağlayacak projelerinin hazır olduğunu belirterek, “Suyun kenarında oynam...

 

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, Elbistan’ın gelecek vizyonunu sağlayacak projelerinin hazır olduğunu belirterek, “Suyun kenarında oynamayacağız” dedi.

Horuz, üç coğrafi bölgenin kesiştiği coğrafyada bulunan Elbistan’ın, saklı potansiyelini bölgenin bereketi ile ekonomik değerlere dönüşüm sürecini yöneten lider kent olacağının altını çizdi.

Vizyonunun, yaşama değer katarken ekonomik alanlarda master projeleri ve yeni bir inşa sürecini barındırdığını dile getiren Horuz, “Elbistan, hazırladığımız projelerle yeniden ayağa kalkacak ve vücut bulacak” dedi.

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Salih Horuz, kentin planlanması ve yenilenmesi, ulaşım, doğa, altyapı, enerji, çocuk ve gençlik, spor, kültür sanat alanlarında ayakları yere basan projeler hazırladıklarını dile getirdi.

Elbistan’ın, ayakta tedavisi mümkün durumdayken yanlış yönetimin sonucu olarak şimdi cerrahi müdahaleyle yaşama tutunacak bir hastaya benzeten Horuz, şöyle devam etti:

“Bu kadim coğrafyanın yönetimine talip olan insan, ilçe belediye başkanı gibi düşünürse yanılır ve sonuç günümüzdeki gibi olur. Bu memleket yönetecek şahıs, devlet yönetme vizyonuyla düşünmeli ve o doğrultuda hareket etmelidir. Elbistan bir ilçe asla değil olamaz. Burası yiğitlerin harman olduğu medeniyetler şehri Osmanlı’nın bile savaşmayı düşünemediği barış yolları bularak aldığı özel bir yurttur. Elbistan’ı, Türkiye’nin kalbi gibi düşünmekten başka çaremiz yok. Elbistan’ımız, yanlış ellerde entübe edilmiş bir hastaya dönmüş durumda. Ameliyatı ve kurtuluşunu sağlayıp kaderini belirlemekse, o şehirde ve o kente yaşayan insanlarla aynı kaderi yaşamaktan geçiyor. İyisiyle kötüsüyle, günahıyla sevabıyla, artısıyla eksisiyle aynı coğrafyada, aynı havayı teneffüs etmekle geçiyor. ”

Horuz, “Suyun kenarında oynamayacağız. Elbistan’ın alt ve üst yapısıyla, ekonomik yaşamdan ve eğitimden sosyal hayata, istihdama kadar yenilenip vücut bulacağı projelerle en az 50 yıl sonrasını düşünerek hareket ediyoruz.

Kentin planlanması ve yenilenmesi, ulaşım, doğa, altyapı, enerji, çocuk ve gençlik, spor, kültür sanat başlıkları altında şehrimize değer katacak projelerimizi kısa süre içinde Elbistan halkıyla paylaşacağız.  İnşallah, projelerimiz Elbistan’a birer ‘cemre’ gibi düşecek ve şehrimizin ışığı, aydınlığı olacak. ‘Elbistan Vizyon Ortaklığı’ ile hiçbir kurum veya kişiyi işleyişin dışında bırakmadan bunu yapacağız” ifadelerini kullandı.

27 Kas 2023 - 16:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel