Aday adayı Sıtkı Çay: “Elbistan, terk edilen değil tercih edilen şehir olacak”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Sıtkı Çay, şehrin tüm sorunlarıyla ilgili ayakları yere basan çözümlerinin hazır olduğunu belirterek, “Elbistan, terk edilen değil tercih edilen şehir olacak” dedi.

Gençlik kollarından başlayarak il yönetim kurulu üyeliğine kadar AK Parti’nin birçok kademesinde görev alan Elbistanlı genç iş insanı Sıtkı Çay, Elbistan Belediye Başkan aday adaylığıyla ilgili olarak değerlendirme yaptı.

Elbistan sevdasının altını çizen Çay, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında şehrin yeniden ayağa kalkması için her türlü mücadeleyi vermeye hazır olduğunu dile getirdi.

Çay, şöyle konuştu:

“Her Elbistanlı aynı zamanda bir Elbistan sevdalısıdır. Bugün bu yüce göreve talip olmamızın en büyük ilkesi de yüreğimizde yaşadığımız Elbistan sevdasıdır. Öncelikle 6 Şubat asrın felaketinde kaybettiğimiz tüm hemşerilerime Allah’tan rahmet kederli aileleri ve yakınlarına başsağlığı dilerim. Yaşamış olduğumuz 6 Şubat asrın felaketinden sonra sorunlarımız 1 iken 10 olmuştur. Bu sorunların sonucu olarak vatandaşlarımız Elbistan’ımızı terk etmek durumunda kalmıştır. Fakat telaş yapmaya gerek yoktur. Biz bu şehirde yaşamış ve yaşayacak olanlar şehrimizin en büyük sorunlarından en küçük sorunlarına kadar her konuyu kendimize dert edinmiş ve çözümü noktasında her türlü mücadeleyi vermeye hazırız. Elbistan’ımızı terk edilen değil tercih edilen şehir haline getireceğiz.

 

Sıtkı Çay kimdir?

 

1991 yılında Elbistan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Üniversite eğitimini 2011-2015 yılları arasında Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Spor Yöneticiliği bölümünde tamamladı.

2021 yılında şehrin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Elbistan Spor’un Kulüp Başkanlığına seçildi ve başkanlık görevine devam etmektedir. 

2009 yılından bu yana üyesi olduğu AK Parti’de 2011-2015 yılları arsında Ankara Yenimahalle gençlik kollarında ve Ankara Yenimahalle-Gazi Mahallesi mahalle başkanlığı görevlerinde bulundu. Seçim çalışmalarının tamamında aktif görev yaptı ve 2020-2023 yıllarında AK Parti Kahramanmaraş il yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. İş insanı Sıtkı Çay, evli ve iki çocuk babasıdır.

27 Kas 2023 - 15:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel