Çelik: “Hazırlayacağımız imar planı, Elbistan’ın yeni ‘anayasası’ olacak”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Çelik, şehrin önümüzdeki 100 yılını kapsayacak bir imar planına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, “Bize görev tevdi edilmesi halinde hazırlayacağımız imar planı, Elbistan’ın yeni anayasası olacak” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ramazan Çelik, 6 Şubat’taki asrın felaketinde büyük yıkım yaşayan Elbistan’ın, kimliğine ve kültürüne sahip çıkarak dönüştürecek ve geleceğine ışık tutacak bir imar planına ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bu çerçevede, şehrin gelecek 100 yıllık projeksiyonunu göz önünde bulundurup strateji belgesi hazırladıklarını vurgulayan Çelik, imar planının da Elbistan’ın Anka kuşu gibi küllerinden doğmasını sağlayacağına işaret etti.
Çelik, bu önemli çalışmanın tamamının Elbistanlı teknik personellerden oluşan uzman bir ekip tarafından hayata geçirileceğini dile getirdi.
“Bu şehrin geleceğine Elbistan’ın evlatları karar verecek” sözüyle açıklamasını sürdüren Çelik, “Memleketimizin her bir ferdini, caddesini, sokağını ilgilendiren böylesine kapsamlı çalışmayı hayata geçirirken Elbistan’ın geçmişini, yaşanmışlıklarını, kültürünü velhasıl tüm dinamiklerini bir potada eritip yola çıkacağız. Elbistan’ımızın 100 yılını planlarken şehrin geçmişi ile geleceği arasındaki bağını koparmayacağız” ifadelerini kullandı.
Çelik, “Yüzleştiğimiz acı tecrübeden dersler çıkararak bilimin ışığında konunun uzmanlarının titiz şeffaf bir çalışmasıyla Elbistan’ın bir anlamda ‘anayasası’ olacak vizyonu tamamlamış olacağız. Bu planın da yamalı bohçaya dönmesine asla izin vermeyip şehrimizin geleceğini güvence altına alacağız” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

26 Kas 2023 - 13:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel