Konteyner kentlerdeki öğrencilere kütüphane

Elbistan Kaymakamlığı’nın konteyner kentlerde kalan öğrencilerin, sınavlara hazırlanabilmesi için projelendirdiği 500 kişilik kütüphanenin temeli atıldı.

Konteyner kentlerdeki öğrencilere kütüphane
Haber albümü için resme tıklayın

 

Kütüphane; MÜSİAD, DEİK, PAK ve KİLER konteyner kentlerde kalan depremzede öğrenciler için uygun ders çalışma ortamı sunacak.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, konteyner kentlerdeki eğitim altyapısının güçlendirilmesiyle ilgili çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

Hayallerini kurdukları lise ve üniversiteye gidebilmek için sınavlara hazırlanan öğrencilere hizmet verecek kütüphanenin birçok işlevi barındıracağını belirten Kaymakam Ataman, “LGS, üniversite hazırlık ve diğer sınavlara hazırlanan yaklaşık 500 öğrencilerimiz için sınava hazırlıklarını daha uygun ortamda gerçekleştirebilecekleri, kitap okuyabilecekleri, sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirebilecekleri, içerisinde etüt sınıfları, bilgisayar sınıfı ve ders çalışma odaları bulunan konteyner kütüphane inşaat çalışmasına başladık” dedi.

Kaymakam Ataman, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Sarı ile birlikte başlayan çalışmaları yerinde inceleyerek, konteyner kütüphanenin en kısa süre içerisinde tamamlanacağını ve öğrencilere hizmet vermeye başlayacağını ifade etti.

26 Kas 2023 - 12:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel