AK Parti, aday adaylarını tanıttı

AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı, düzenlediği toplantıyla belediye başkanlığı aday adaylarını tanıttı.

AK Parti, aday adaylarını tanıttı
AK Parti, aday adaylarını tanıttı
+4
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Elbistan Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru süreci 22 Kasım’da sona erdi. Bu süre zarfında Elbistan’ı yönetmeye talip olan 23 isim resmi başvurusunu yaptı.

AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı, aday adaylarının tanıtımı için bir program düzenlendi. Programın açılışında konuşan AK Parti Elbistan İlçe Başkan Vekili Burhanettin Önat, kentin yönetimine talip olan ve elini taşın altına koyan tüm aday adaylarına teşekkür etti.

Yerel seçim sürecinin, Elbistan’a hayırlı olması temennisinde bulunan Önat, kente yeni bir gelecek inşa etmek için yürüyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Elbistan’a hizmet etmenin tek gayeleri olduğunun altını çizen Önat, “Hizmet ve gönül belediyeciliğinin mimarı olan AK Parti’nin mensupları olarak Elbistan’ımız için taşın altına elini koymaya çalışan kıymetli aday adaylarımızla beraberiz” dedi.

Elbistan’ın, Türkiye Yüzyılı’nın en önemli şehirleri arasında yer almasını amaçladıklarını vurgulayan Önat, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi ‘Bu dava gönülden yaparak gönüller kazanma davasıdır’ şiarıyla yola çıkarak Elbistan için elini taşın altına koyan ve sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum.

Aday adaylığı başvuru sürecimizi demokrasi şöleni içinde tamamladık. İnşallah, genel merkezimin değerlendirmeleri ve takdirleriyle aday gösterilecek kişiyle beraber de Elbistan’ın her bir mahallesinde, sokağında ve caddesinde gönülden gönüle köprü olmaya çalışarak Elbistan’ımızın yeniden ihya ve inşa sürecini de başlatmış olacağız. AK Parti olarak yeni bir zafere doğru adım adım ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Vekili Önat’ın konuşmasının ardından aday adayları söz aldı. Aday adayları, kendilerine tanınan süre içerisinde sunumlar yaparak şehre dair projelerini, vizyonlarını ve hedeflerini paylaştı. Program, aday adaylarının toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

AK Parti’den Elbistan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan isimler ise alfabetik sırayla şu şekilde oldu:

“Abdullah Yener, Ahmet Hamdi Güllü, Ahmet Söylem, Ahmet Tıraş, Cuma Özgül, Erol Kara, Eyyup Ceran, Hacı Aslan Yıldırım, Hacı Götürler, Hüseyin Marangoz, İbrahim Yürümez, Mehmet Demircioğlu, Mesut Kurt, Murat Mercan, Nevzat Polat, Osman Küçük, Ramazan Çelik, Servet Okur, Sıtkı Çay, Şule Boynueğri, Yeliz Coşkun Tapan, Yunus Kaan Kısaca ve Zeynel Er.”

 

 

25 Kas 2023 - 17:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel