Muhtar adayı Cuma Berber, öğretmenleri unutmadı

Kümbet Mahallesi muhtar adayı Cuma Berber, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mahallesinde bulunan Kümbet Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Muhtar adayı Cuma Berber, öğretmenleri unutmadı
Muhtar adayı Cuma Berber, öğretmenleri unutmadı
Haber albümü için resme tıklayın

Okulda görev yapanlar başta olmak üzere tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü tebrik eden Berber, öğretmenlik mesleğinin de kutsallığına vurgu yaptı.

Toplumun temel direğinin eğitim olduğunun altını çizen Kümbet Mahallesi muhtar adayı Cuma Berber, “Bu önemli misyonu yerine getiren öğretmenler, hepimiz için değerlidir. Bilgiyi sadece anlatmakla kalmayan; aynı zamanda geleceğimizin şekillenmesinde katkı sağlayan öğretmenler, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek, saygın, gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerinden birini yapmaktadır.

Anne ve babadan sonra çocuğun ilk tanıştığı ve güvendiği kişi öğretmendir. Geleceğin teminatı çocuklarımızı yarına hazırlayan ve onların yetişmesinde fedakârca çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar. Böylesine önemli bir sorumluluğu ilçemizde ve ülkemizin dört bir yanında fedakârca yapan öğretmenlerimiz en içten saygıyı, minneti ve teşekkürü hak etmektedir.

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin bu değerli gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Ebediyete intikal eden, görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle minnetle anıyor, görevi başındaki öğretmenlerimize de esenlikler ve başarılar diyorum” ifadelerini kullandı.

Öğretmenler de; kendilerini unutmayan Berber’e nezaketi ve güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ettiler.

24 Kas 2023 - 13:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel