Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Resul Doğan, Öğretmenler Günü’nü kutladı

Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Resul Doğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Öğretmenlerin, eğitimin ve gelecek nesillerin mimarı olduğuna vurgu yapan Doğan, “Bu özel gün, öğretmenlerimize olan derin sevgi ve minnettarlığımızı ifade etmek için güzel bir fırsattır” ifadesini kullandı.

‘Öğretmen, doğan güneşe benzer ve karanlıklara meydan okur’ diyen Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Resul Doğan, “Sevgi ve özveri ile öğrencilerinin yolunu aydınlatan öğretmenlerimize olan derin minnettarlığımızı anlatmak mümkün değildir. Öğretmenlik; sorumluluğu ağır, fedakârlık ve sabır gerektiren, dünyanın en onurlu mesleğidir. Eğitimin temel gayesi; evrensel değerlerin ışığında, idealist, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmekse, bunları öğrencilerinin hayatına nakış nakış işleyen de öğretmendir.

Böylesine önemli bir sorumluluğun farkında olarak idealizmini hiçbir zaman yitirmeyen, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda aşkla çalışan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerlerine düşen görevi fedakârca yerine getireceklerine gönülden inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, görevi başında şehit olan ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyor; tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlıklı, huzur dolu ve başarılı bir yaşam diliyorum” ifadelerini kullandı.

Göreve seçilmesi halinde; öğretmenlerle iç içe ve koordineli bir çalışma içinde olacağını vurgulayan Doğan, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren öğretmenlerimizle omuz omuza hareket edeceğim. Mahallemizdeki tüm öğrencilerin eksikliklerini gidermek boynumun borcu olacaktır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha kaliteli ve daha huzurlu bir eğitim alması için hem maddi hem de manevi ihtiyaçlarını karşılayacak adımları atacağız. Sana söz Cumhuriyet!” şeklinde konuştu.

24 Kas 2023 - 13:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel