Aday adayı Ahmet Tıraş, meslek odalarının başkanlarıyla bir araya geldi

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Tıraş, ilçedeki meslek odalarının başkanlarını ziyaret ederek seçim süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Aday adayı Ahmet Tıraş, meslek odalarının başkanlarıyla bir araya geldi
Aday adayı Ahmet Tıraş, meslek odalarının başkanlarıyla bir araya geldi
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Tıraş, belediye başkan vekilliği ve ilçe başkanlığı sürecinde sivil toplum kuruluşları (STK) ve meslek odalarıyla iç içe olmaya özen gösterdiğini vurgulayarak, “Yılların birikimiyle oluşturduğumuz abi-kardeş hukukumuzu inşallah devam ettireceğiz” ifadesini kullandı.
Aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra sahada çalışmalarını sürdüren Ahmet Tıraş, toplumun büyük bir kesimini temsil eden meslek odası başkanlarını ziyaret etti.
Ziyaretleriyle ilgili olarak değerlendirme yapan Tıraş, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarının şehrin yönetimindeki katkısına değindi.
Ziyaretlerin çok verimli geçtiğini belirten Tıraş, “Kıymetli oda başkanlarımızla fikir alışverişi içerisinde hareket ederek; toplumun sesine kulak vermenin gayesi içindeyiz” dedi.
STK’ların demokrasinin ve yerel yönetimlerin önemli bir parçası olduğunun altını çizen Tıraş, şunları söyledi:
“Gerek belediye başkan vekilliği gerekse de ilçe başkanlığım döneminde, toplumun ortak sesi ve gücü olan STK’larımız ve meslek odalarımızın görüşlerini ve fikirlerini önemseyerek onlardan aldığımız güçle çalışmaya özen gösterdik. İlçemizde birçok sektörün temsilcisi konumundaki başkanlarımızın desteği de her platformda elimizi güçlendiren bir olgu oldu. Kurduğumuz güzel diyalogla abi-kardeş hukuku oluşturup şehrimize katkı sunmaya çalıştık.
Bu günde; şehrimizin yarınları ve geleceği için yeni bir yola çıktık. İnşallah nasip olursa şehrimizi geçmişte olduğu gibi birlikte yönetmeye talibiz. Şehrimizin dinamikleri olarak gördüğümüz ve her zaman baş tacı ettiğimiz STK’lar ve meslek odalarımızı bu açıdan çok önemsiyoruz. Ötekileştirmeden, bu bizden değil demeden hepimize düşen görevler var. Şehrimizin kaybedecek zamanı yok. Biz de hep beraber Elbistan diyeceğiz ve şehrimizi geleceğe hazırlayacağız. Şahsıma göstermiş oldukları kadirşinas misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Oda başkanları da, Tıraş’a aday adaylığı sürecinde başarılar dilediler.

22 Kas 2023 - 21:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel