Deprem şehidi olan öğretmenler kabirleri başında anıldı

Elbistan’da, 6 Şubat tarihindeki asrın felaketinde hayatlarını kaybeden öğretmenler, kabirleri başında dualarla yâd edildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 6 Şubat’taki 7,6 büyüklüğünde depremde hayatını kaybeden 8 öğretmen için anma programı düzenledi. Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, şube müdürleri, Eğitim Bir-Sen Elbistan Temsilcisi Ömer Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Elbistan Temsilcisi İsmail Gündoğar, okul müdürleri ve öğretmenler, deprem şehidi öğretmenlerin kabirlerini ziyaret etti. Programda; Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından eller semaya açılarak dua edildi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, depremin üzerinden 9 aydan fazla bir süre geçmesine rağmen, kaybettikleri öğretmenlerin acısını yüreklerinde hissettiklerini söyledi.

Çetin, “Şehrimizde büyük yıkıma neden olan felakette 8 öğretmenimizi şehit vermiştik. Onların aramızdan ayrılmalarının üzerinden 9 ay geçti ama içimizdeki yara halen dinmedi. Onlar, birer eğitim neferi olarak kendilerini öğrencilerine adamışlardı. Ne yazık ki deprem; birçok insanımızı, kardeşimizi, yakınımızı olduğu gibi onları da hayattan kopardı. Acımızı tarif edecek cümle yok. Depremde şehit olan öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Allah bir daha böyle acı günleri yaşatmasın” dedi.

 

20 Kas 2023 - 17:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel