Binlerce kişinin kaldığı konteyner kentte su kesintisi

Elbistan’da, binlerce depremzedenin barındığı DEİK Konteyner Kent’te günlerdir süren su kesintisi, vatandaşların mağduriyet yaşamasına neden oluyor.

Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan ve çok sayıda depremzedenin barındığı DEİK Konteyner Kent’te, cumartesi günü su kesintisi yaşandı. Konteyner kente su taşıyan yeni borunun, iş makinesi tarafından patlatılması sonucu yaşanan kesintinin, kısa sürede giderileceği belirtilse de durum hiç de öyle olmadı. Cumartesi gece ve Pazar gününü de susuz geçiren vatandaşlar, çalışmaların tamamlanmasını dört gözle beklese de musluklardan su akmadı.

2 gündür suların akmadığını belirten vatandaşlar, “2 gündür sular akmıyor. Burada binlerce insan yaşıyor. Hastası, çocuğu olan var. Temizliği, banyosu, çamaşırı bunlar için su lazım. KASKİ’yi arıyoruz verildi verilecek diye bizleri oyalıyorlar. Boruda patlak olduğunu söylüyorlar. Bu zamana kadar bir boru tamir edilemez mi? Bunun sorumlusu kim? Binlerce insanı susuzluğa mahkum etmeye hiç kimsenin hakkı yok. Suyun ne zaman geleceği ile ilgili de net bir cevap alamıyoruz. Yetkililerden bu duruma acilen çare üretmelerini istiyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

 

20 Kas 2023 - 13:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel