İlker Köşker, Ekinözü için AK Parti'den aday adayı oldu

Ekinözü'nde yıllardır birçok farklı görevde yer alarak ilçesine ve hemşerilerine emek veren ve son olarak Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü yapan, İlker Köşker, AK Parti'den Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

İlker Köşker, Ekinözü için AK Parti'den aday adayı oldu
İlker Köşker, Ekinözü için AK Parti'den aday adayı oldu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aday adaylığı müracaatını Ekinözü AK Parti İlçe Başkanlığına yapan Köşker, açıklamasında, "Halka hizmeti, Hakka hizmet olarak bilerek, Ekinözü'ne ve Ekinözlülere hizmet etmek için bu yola çıkmış bulunuyorum" dedi.

Ekinözü'nde güler yüzü ve samimiyeti ile sevilen bir isim olan Köşker, "Türk İslam aleminin en büyük lideri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşı olarak sayın milletvekillerimizin ve Sayın Ak Parti İl Başkanımızın desteklerini alarak ilçemize hizmet etmek için çalışacağım.

Geçmiş dönemlerde İlçe Özel İdare Müdürü olarak, KASKİ Müdürü olarak ve son olarak Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptığım ilçemin sorunlarının ve beklentilerinin neler olduğunu çok iyi biliyorum. Bu sorunların çözümlerini de biliyorum. Allah nasip eder de görev nasip olursa yerel teşkilatlarımızla, paydaşımız olan diğer kurumlarla, geçmişte ilçemize emek vermiş, hizmet etmiş belediye başkanlarımızla işbirliği ve uyum içerisinde çalışarak bu sorunların üstesinden geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Köşker, "Gönül belediyeciliği yaparak öncelikle insanımızın gönlüne girip onların sevgisini ve desteğinin kazanarak 'insanı yaşat ki devlet yaşasın'anlayışı ile hizmet edeceğiz. Benimle birlikte partimizden aday adayı olarak Ekinözü'ne hizmete talip olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

İlker Köşker kimdir?

            Ekinözlü bir ailenin evladı olan 1975 yılında Ekinözü'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ekinözü'nde tamamladı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Seydişehir Meslek Yüksekokulu Döküm Bölümü'nden mezun olan Köşker, halen de Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitimini devam ettirmektedir.

1999-2001 yılları arasında yapmış olduğu askerlik hizmetinden sonra 2001 yılında Ekinözü Belediyesinde başladığı memuriyet hayatında Ekinözü Belediyesi Fen İşleri Müdürü, Ekinözü İlçe Özel İdare Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra Büyükşehir Yasası gereği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Bünyesine geçen Köşker, sırasıyla Ekinözü, Afşin ve Elbistan KASKİ Müdürlüğü görevlerini başarıyla yürüttü. 18 Ocak 2023 tarihinden itibaren Ekinözü Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü olan Köşker, Elbistan Adliyesinde Yazı İşleri Müdürü olan Hilal Köşker'le evli ve 3 çocuk babasıdır.

19 Kas 2023 - 13:26 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel