Özgen’den ‘ithal aday’ değerlendirmesi

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, yerel seçimler için hareketlenen aday adaylığı sürecine ilişkin olarak ‘ithal aday’ değerlendirmesi yaptı.

‘Pirincin, nohudun ithali olur da başkan adayının ithali olmaz mı’ ironisini yapan Başkan Özgen, 20-30 yıldır Elbistan’a uğramayanlar, seçimde hemen Elbistanlı oluyorlar. Gelin, biz Elbistanlılar olarak ithal adayı severiz” dedi.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı, seçim, ekonomi ve zamlarla ilgili olarak gündemi değerlendirdi.

Elbistan Belediye Başkanlığı için başlayan aday adaylığı yarışına atıfta bulunan Başkan Özgen, “Yeni bir seçim atmosferine girmek üzereyiz. Pirincin, fasulyenin, nohudun ithali olur da başkan adaylarının ithali olmaz mı? 20-30 yıldır memlekete uğramayanlar, seçimlerde hemen Elbistanlı oluyorlar. Bu ne sevgi, bu ne aşk? Gerçi biz Elbistanlılar ithal adayı severiz. İçinizden birini başkan seçeriz. Seçilemeyenler de müsterih olsunlar. Ballı ihaleler, teşvikler ya da üst düzey yöneticilik alırsınız. Biz de böyle hayır işlerine vesile olduğumuz için mesut ve bahtiyar oluruz” dedi.

Çalışmayan emeklilere verilen 5 bin liralık ikramiyeyi de eleştiren Başkan Özgen, “Sayın Maliye Bakanımız lütfettiniz biz emeklilere 5 bin lira ikramiye verdiniz. Vallahi bu para bize çok gelir, harcayamayız. Bir hesap numarası gönderin de bu parayı iade edelim. Edelim de; kamudan 5-10 maaş alan badem bıyıklı, imanı sağlam yöneticilere destek çıkalım. Hükümetimizin sıkıntılarına bir nebze çare olalım” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e de içme suyu zammıyla ilgili çağrıda bulunan Özgen, “Bu ay da suyumuza zam yapmayı unutma. Unutursan biz Elbistanlılar sana kırılır ve güceniriz. Hiç değilse ilimiz Kahramanmaraş’a bir ilçe olarak faydamız olsun” diye konuştu.

Başkan özgen, son olarak, “Türk milletçileri ve ülkücüler, çok mütevazı ve alicenap insanlardır. 8 yaşında girdiğim ülkücü hareket, hiçbir zaman ülkeyi yönetmeye ya da iktidar olmaya talip olmadı. Yaşım 60 oldu ama bize serap göstermişler. Şehitlerimizi basamak yapıp saray sofralarına oturanlarla mahşerde inşallah hesaplaşacağız” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

19 Kas 2023 - 10:45 - Güncel