AK Parti aday adayı Abdullah Yener’den ziyaret

AK Parti’den Elbistan Belediyesi Başkan Aday Adaylığını açıklayan inşaat mühendisi Abdullah Yener, gazetemizi ziyaret etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Gazetemizin yönetim kurulu üyeleri Ökkeş Saatçı ve Hasan Göçer’le görüş alışverişinde bulunan Yener, asrın felaketinde büyük yıkıma uğrayan Elbistan’ı yeniden ayağa kaldırmak için yola çıktığını söyledi.

Elbistan’ın imarı ve ihyası için elini taşın altına koymak istediğini belirten Abdullah Yener, ““İnşallah bu görev bizlere verilirse Elbistan’la ilgili çok güzel hayallerimiz var. Elbistan’ı, Elbistanlı mühendislerle birlikte, Elbistanlı teknik elemanlarla birlikte Elbistan'ı ayağa kaldırmayı düşünüyoruz. Çünkü Elbistan'ın derdini, tasasını, sıkıntısını, Elbistanlı bilir. Dışarıdan gelen hiçbir kimse Elbistan'ın derdini tam olarak çözeceğine inanmıyorum. Bundan dolayı böyle bir karar aldım. Mühendislik tecrübemi de kullanarak Elbistan'ın yeniden imar etmek için adaylığımızı açıkladık” dedi.

Gazetemizin yönetim kurulu üyeleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Yener’e başarılar diledi.

 

Abdullah Yener kimdir?

1959 yılında Elbistan’da doğdu. İlk ve ortaokulu Elbistan’da, lise eğitimini Adana İnşaat Teknik lisesinde bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesinden mezun oldu. Meslek hayatı boyunca, Kahramanmaraş ve ilçeleri başta olmak üzere birçok kamu ve özel sektörde inşaat projelerini üstlendi. Elbistan’la ilgili çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşunun başkanlığını yaptı.

 

18 Kas 2023 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel