Gelecek Nesil Bilim Atölyesi’nde eğitimler başlıyor

Elbistan Gençlik Merkezi’nin Gelecek Nesil Bilim Atölyesi’nde robotik kodlama, BBC Microbit ve 3D yazıcı eğitimi başvuruları başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, son yıllarda dünya çapında yaygınlaşan robotik kodlama ve 3D yazıcı eğitimleriyle ilgili çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Keşfetmeyi seven, mucit ruhlu, meraklı ve üretken gençlere, eğitimlere katılmaları çağrısında bulunan Özeren, “Gençlerimizin yeni şeyler öğrenmesi, sadece ezber değil anlayarak ve deneyimleyerek öğrenmeleri amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerimizin teknolojiyi sadece kullanan ve tüketen değil üreten ve üretmek için kullanan bireyler olmasını istiyoruz. Bu çerçevede de Gelecek Nesil Bilim Atölyemizde robotik kodlama, BBC Microbit ve 3D yazıcı eğitimlerimize başladık. Eğitimlerimize katılmak isteyen; yeni şeyler keşfetmek isteyen tüm gençlerimizi bekliyoruz. Gençlerimiz, eğitimler hakkında bilgi almak ve başvuru şartlarıyla ilgili olarak 0344 419 2100 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler” dedi.

 

17 Kas 2023 - 13:58 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel