Özgül’den STK’lara ziyaret

Resmi başvurusunu yaptıktan sonra saha gezilerine başlayan AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Cuma Özgül, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.

Özgül’den STK’lara ziyaret
Haber albümü için resme tıklayın

 

Aday adaylığı sürecinin netlik kazanmasıyla birlikte sahanın nabzını tutmak isteyen Özgül, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin ile Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Mazhar Alagöz’le bir araya geldi. Ziyaretlerin odağında ise, depremin ardından zor günler geçiren Elbistan’ın yeniden ihya ve inşa süreci oldu. Özgül, aday olması halinde şehrin geleceğine dair düşünce ve planlamalarını anlattı.

Sivil toplum kuruluşlarının, şehrin yönetimindeki öneminin asla yadsınamayacağını belirten aday adayı Cuma Özgül, “Sivil toplum kuruluşlarımız toplumsal ve şehirleri ile ilgili sorunları objektif bir şekilde ele alıp çözüm önerilerini de yine bu doğrultuda yansıtan bir yapıya sahiptir. Toplumsal ve ekonomik dinamiklerin önemli bir yansıması olarak gördüğümüz ve kabul ettiğimiz sivil toplum kuruluşlarımız ve derneklerimizin bu süreçteki görüşlerini dinlemek istedik. Bizden beklentileri nelerdir, şehirleri ile ilgili gelecek planlamaları ve projelerine ilişkin oldukça verimli istişarelerde bulunduk. İnşallah, adaylık tevdi edilmesi durumunda da STK’larımızı öncelikleyen; ortak akıl ve istişare kültürünü ön planda tutup yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin ile Elbistan Muhtarlar Derneği Başkanı Mazhar Alagöz de, ziyaretten duydukları memnuniyeti belirtip Özgül’e seçim sürecinde başarılar dilediler.

16 Kas 2023 - 13:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel