Eczacı Murat Mercan, aday adaylığı başvurusunu yaptı

AK Parti’nin kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı görevlerinde bulunan Eczacı Murat Mercan, Elbistan Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.Eczacı Murat Mercan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde; kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptığı AK Parti’den Elbistan Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvuru evraklarını İlçe Başkanı Servet Okur’a teslim etti.
Mercan, resmi başvuru sonrasındaki değerlendirmesinde; birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.
Türkiye Yüzyılının başladığı yeni dönemde Elbistan’ın ihya ve inşa sürecine yön vermek istediğini belirten Mercan, “Elbistan’ın yükselişini hep beraber birlik ve beraberlik içerinde başaracağız. Bu hepimizin görevidir. Rabbim bu başvurumuzu hayırlı kılsın” dedi.
AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da; Mercan’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak başarılar diledi.
Murat Mercan kimdir?
1969 yılında Elbistan’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elbistan’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1991 yılında mezun oldu. 1992 yılından beri de ilçede serbest eczacılık yapan Mercan, 2002 yılında AK Parti Elbistan kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2005 yılında genel merkez tarafından ilçe başkanlığına atandı. 2006 yılında olağan genel kurul ile ilçe başkanlığı görevine devam etti. 2007 ve 2011 yıllarında genel seçimlerde milletvekili aday adayı oldu. Bu süre zarfında parti içerisinde çeşitli görevlerde aktif olarak yer aldı. Mercan, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

15 Kas 2023 - 20:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel