Su birikintileri sürücüler için çileye döndü

Elbistan’da, yağış sonrasında su birikintileri oluşan yol, sürücüler için çileye döndü. Elektrik aksamları su ile temas eden otomobiller yolda kalırken uzun araç kuyrukları oluştu.

Su birikintileri sürücüler için çileye döndü
Su birikintileri sürücüler için çileye döndü
+1
Video için play'e tıklayın

 

Elbistan’da, çok sayıda mahalleyi birbirine bağlayan Doğan-Kışla grup yolu, sürücülerin kabusu haline geldi. Daha önceleri bozulmalar ve çukurlarla gündeme gelen grup yolu, bu kez de su birikintileri nedeniyle sürücülere zor anlar yaşatıyor. Yolun birçok noktasında oluşan ve adeta gölü andıran su birikintileri, özellikle de otomobil tarzı küçük araçlar için ciddi sorun oluşturdu. Birikintilerden geçmeye çalışan otomobillerin elektrik aksamı su ile temas edince araçlar yolda kaldı. Sürücüler, araçlarını tekrar çalıştırmak için dakikalarca uğraş verdi. Bazı sürücüler ise, çekici yardımıyla araçlarını tamirhaneye götürmek zorunda kaldı. Bozulan araçlar nedeniyle yolda uzun kuyruklar oluştu.

Sürücüler ve vatandaşlar ise, her yağıştan sonra benzer durumla karşılaştıklarını belirterek, “Yolun birçok noktasında bu tür birikintiler oluşuyor. Bu yol, onlarca mahallenin kullandığı bir güzergah. Daha önceden bozuktu yapılınca sevindik ama bu kez de böyle bir sorunla karşılaştık. Yolda gerekli eğim verilmediği için olabilir, ya da tesviye düzgün yapılmamış olabilir bilmiyoruz. Ama bu çilenin de önüne geçilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

15 Kas 2023 - 13:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel