İsmail Aslan, Afşin Belediyesi için aday adaylığını açıkladı

Türkiye Maden İşçileri Sendikası’nın genel başkanlığı başta olmak üzere sendikacılık hayatında üstlenen İsmail Aslan, Afşin Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı.

İsmail Aslan, Afşin Belediyesi için aday adaylığını açıkladı
Haber albümü için resme tıklayın

 

Aslan, Afşin’i yeni bir belediyecilik anlayışı ile yönetmeye talip olduğunu belirterek, “Memleketimin yarınlara dair umutlarını yeşertmek istiyoruz” dedi.

Yaklaşık 20 yıl boyunca sendikal çalışmalar yürüten ve bu dönem içerisinde Türkiye Maden İşçileri Sendikası (Maden-İş) Genel Başkanlığı ile TÜRK-İŞ Üyeliği gibi üst düzey görevlerde bulunan İsmail Aslan, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Afşin’in yönetimine talip oldu.

AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulunan İsmail Aslan, “Benim geçmişim, geleceğimin garantisidir” diye konuştu.

Afşin’in geleceği için üstlenmek istediği bu görevin zorluğunu bildiğini, “Yarınlar, yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacak” sözüyle özetleyen Aslan, “AK Parti’nin zihinlere kazanan ‘Belediye işi, gönül işi’ sözünü, sadece bir slogandan ibaret görmeyip Afşin’in her bir ferdine, her bir sokağına ve caddesine yansıtmayı amaçlıyoruz. Yolda olanın istikameti niyetine göre verilir. Bizim niyetimiz de halis. Şehrimize olan vefa borcumuz var. Bu borcu ödemek için adım atıp aday adaylığı başvurusunda bulunduk. Allah, hakkımızda ne hayırlısı ise onu karşımıza çıkarsın” ifadelerini kullandı.

 

14 Kas 2023 - 17:30 Kahramanmaraş/ Afşin- Güncel