Kermesten elde edilen 367 bin lira yaralara merhem olacak

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu tarafından, Filistin halkına destek olmak amacıyla açılan kermesten 367 bin lira gelir elde edildi.

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu’nun ortak girişimiyle İsrail’in bir aydan fazladır süren saldırıları altında zor günler geçiren Filistinlilere katkı sunmak için kermes açılmıştı. İki gün süren kermes, büyük ilgi görürken; öğrenciler ve velilerin hazırladığı gıda ürünleri ile ev yapımı yemeklerin olduğu stantlar tıklım tıklım dolmuştu. Bazı öğrenciler harçlıklarıyla da akranlarına yardımcı olmaya çalışırken Filistin bayraklarıyla da destek mesajı göndermişti.

2 gün açık kalan kermesten elde edilen gelir belli oldu. Öğrenci velileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların yardım için birbiriyle yarıştığı kermesten 367 bin lira gelir elde edildi. Bu gelirin, açılan resmi banka hesabına aktarılacağı belirtildi.

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Murat Pamuk ile Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu Müdürü Faik Türk, kermesin örnek olduğunu hatırlatarak emek ve destek veren herkese teşekkür etti.

14 Kas 2023 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel