Başkan Bulut: “Emekli çiftçiler 5 bin lira ikramiyeden mahrum bırakılmasın”

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, emeklilere yapılacak olan bir defaya mahsus 5 bin liralık ödemeden emekli çiftçilerin yararlanamadığını belirterek, “Çiftçilerimiz bu ikramiyeden mahrum bırakılmasın” dedi.

 

Başkan Bulut, çalışmayan emeklileri kapsayan 5 bin liralık ikramiyenin, birçok çiftçinin aldığı destek miktarından fazla olduğunu hatırlattı.

Tarım sektöründe çalışanların büyük bir çoğunluğunun emekli olduğuna dikkat çeken Başkan Bulut, “Emekli çiftçilerimiz 5 bin lira ikramiyeden mahrum edilmemelidir. Tarım BAĞ-KUR ve diğer meslek gruplarından emekli olan çiftçilerimiz emekli olunca tarımsal arazisini ve hayvanını satmıyor. Emekli olan çiftçilerimiz genel olarak en düşük emekli maaşıyla ayakta durmaya çalışırken, aynı zamanda arazilerini ekip, işleterek, ek kazanç sağlamaya çalışıyor. Çiftçilerimizin üretimden vazgeçmemesi için gelirinin artırılması ve desteklenmesi gerekiyor. Bu amaçla emekli olmasına rağmen üretimle ülkemize katkı sağlayan çiftçilerimizin beklentileri karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

13 Kas 2023 - 17:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel