Cumhuriyet’e nefes olacak fidanlar toprakla buluştu 

Nurhak’ta, Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde; ‘Geleceğe nefes Cumhuriyete nefes’ sloganıyla ilçe protokolü ve 7’den 70’e vatandaşların katılımıyla binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Cumhuriyet’e nefes olacak fidanlar toprakla buluştu 
Cumhuriyet’e nefes olacak fidanlar toprakla buluştu 
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet’in 100.yılı anısına ve Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında; ülke genelindeki 2023 noktayla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme programı, Yaylayolu ormanlık alanında yapıldı.

 Göksun, Orman İşletme Şefliğince temin edilen çam fidanlarının dikim işlemine Nurhak Kaymakamı Oray Güven, Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, daire amirleri, STK temsilcileri, öğrenci ve gönüllü vatandaş katıldı.

Öğrenci ve vatandaşlarla birlikte fidan diken Kaymakam Oray Güven,  kırsal bölge olan Nurhak’ı daha yeşil ve güzel bir yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı anısına Milli Ağaçlandırma Günü’nde 500 adet çam fidanını toprakla buluşturduklarını ifade eden Oray Güven, “100.yıl anısına diktiğimiz bu fidanlar, Gençlerimize, geleceğimize, yarınlarımıza, Nurhak’ımıza ve Cumhuriyetimize nefes olacak” dedi.

Yıl boyunca Nurhak’ta ağaçlandırma ve yeşillendirme faaliyetlerinin süreceğini belirten Güven,  fidan dikme etkinliğine katılan ilçe mili eğitim müdürlüğüne, ilçe emniyet ve jandarma personellerine, öğrenci ve vatandaşlara teşekkür etti.

500 çam fidanını toprakla buluşturan katılımcılar etkinlik sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

12 Kas 2023 - 13:20 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel