11 yakınını kaybeden depremzededen devlet büyüklerine teşekkür

Elbistan’da, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında eşi, kızı, damadı ve torunlarıyla birlikte 11 yakınını kaybeden depremzede Ramazan Kala, ilk günden beri kendisi ile yakından ilgilenen ve acısını paylaşan devlet büyüklerine teşekkür etti.

11 yakınını kaybeden depremzededen devlet büyüklerine teşekkür
11 yakınını kaybeden depremzededen devlet büyüklerine teşekkür
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’a bağlı Gündere Mahallesi’nde ikamet eden 63 yaşındaki Ramazan Kala, 6 Şubat’taki ikinci depreme aile fertleriyle birlikte evinde yakalandı. Kendisi yaralı olarak kurtulsa da; eşi kızı ve damadı ile torunlarının da bulunduğu 11 yakını enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Yıllardır aynı yastığa baş koyduğu eşiyle birlikte 11 yakının acı haberini alan Kala’nın dünyası başına yıkıldı. Sevdiklerini elleri ile kara toprağa veren Kala’nın yüreğindeki acı, 9 aydır taptaze duruyor.

Kala, bu acı dönemde devletin şefkatli elini her zaman yanında hissetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kala’yla bizzat görüşüp acısını paylaştı. Sonraki süreçte de telefonla irtibat kuran devlet erkanı, Kala’nın yanında olduğunu vurguladı. Kala, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’nin davetiyle Ankara’da misafir edildi.

Gözü yaşlı depremzede Ramazan Kala, devlet erkanının gösterdiği bu yakın ilgi ve desteğin, en büyük teselli kaynaklarından biri olduğunu söyledi.

Kala, “Tarif edilemez bir acı yaşadık. Bu acıyı unutmak mümkün değil. Gözümün yaşı dinmiyor. İkinci deprem canlarımı aldı. 11 canımı toprağa verdim. Hayallerimiz yarım kaldı. Evimizin tadı tuzu gitti. Bu acılarla boğuşurken devletimiz ve milletimiz de tek yumruk, tek yürek oldu. Bu zor dönemi atlatmamızda bizlerin üzerinden elini hiç çekmedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, dönemin İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Murat Yıldız, yaralarımı sarmak ve acımı paylaşmak için her zaman yanımda oldular. Hâlâ da sürekli benimle görüşerek ne ihtiyacım varsa yerine getireceklerini bizzat söylüyorlar.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, dönemin İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Diyarbakır Vali Yardımcısı Sayın Murat Yıldız’a ve Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’e ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah, bir daha böyle bir acı yaşatmasın, devletimize ve milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

 

12 Kas 2023 - 12:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel