Kros yol koşusunda ter döktüler

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Okul Sporları çerçevesinde düzenlediği kros yol koşusu büyük çekişmeye sahne oldu.

Kros yol koşusunda ter döktüler
Kros yol koşusunda ter döktüler
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak’ta, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nce Okul Sporları kapsamında kros yol koşusu organize edildi. Toplam 7 okuldan 57 öğrencinin katıldığı koşuda kızlar 2 kilometre, erkekler ise 3 kilometrelik parkurda mücadele etti. Koşuda; erkek ve kızlar ayrı ayrı parkurda ter dökerken; birincilik ipini göğüslemek için çaba sarf etti. Koşuda dereceye girenlere; madalya ve başarı belgesi takdim edildi.

Dereceye girenlerin ödülleri, Nurhak Kaymakamı Oray Güven, Belediye Başkanı İlhami Bozan ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca tarafından takdim edildi.

Nurhak Kaymakamı Oray Güven, dereceye giren ve koşuya giren tüm gençleri tebrik etti.

Sağlık yaşamda sporun önemine değinen Kaymakam Güven, toplumun tüm kesimlerinin spor yapmalarını teşvik etmek ve sağlıklı yeni nesillerin yetişmesine katkı sunabilmek her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan da; öğrencileri kutlayarak gençlerin, sporun tüm dallarıyla iç içe bir yaşam geçirmeleri için her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca da; Okul Sporları kapsamında birçok farklı dalda spor etkinlikleri düzenlediklerini hatırlattı.

 

11 Kas 2023 - 16:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel