Elbistan’a ‘nefes’ olacak fidanlar toprakla buluşturuldu

Elbistan’da, Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde; ‘Geleceğe nefes Cumhuriyete nefes’ sloganıyla ilçe protokolü ve 7’den 70’e vatandaşların katılımıyla binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

Elbistan’a ‘nefes’ olacak fidanlar toprakla buluşturuldu
Elbistan’a ‘nefes’ olacak fidanlar toprakla buluşturuldu
+14
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet’in 100.yılı anısına ve Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında; ülke genelindeki 2023 noktayla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen fidan dikme programı, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından oluşturulan Adalet Ormanı’nda yapıldı.

 Elbistan Orman İşletme Şefliği’nce temin edilen çam fidanları, Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman,  Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erbil Demirel, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ensar Karadağ, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, Elbistan Orman İşletme Şefi Sultan Demir, Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri ve infaz koruma memurları, TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç, Türk Kızılay Elbistan Şubesi ve gönüllüler ile denetimli serbestlik müdürlüğü personeli katıldı.

Burada çocuklar ve katılımcılarla ile birlikte fidan diken Kaymakam Yunus Ataman, Elbistan’ı daha yeşil ve orman yönünden zengin bir yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılı anısına Milli Ağaçlandırma Günü’nde ülke genelinde fidan dikme etkinlikleri düzenlendiğini hatırlatan Kaymakam Ataman, “100.yıl anısına diktiğimiz bu fidanlar, Elbistan’ımıza ve Cumhuriyetimize nefes olacak” dedi.

Elbistan’da ağaçlandırma çalışmalarının süreceğini belirten Kaymakam Ataman, “Burada 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız ve kurumlarımızla hep beraber Elbistan’ımıza yeşil kuşak oluşturma gayretindeyiz. Adalet Ormanı’nda daha önceden toprakla buluşturulan fidanların büyüdüğüne şahitlik ettik. Elbistan Kaymakamlığı olarak, ağaçlandırma noktasında yeni adımlar atacağız. Şehrimizde ağaçlandırma için uygun olan her yere bir fidan dikmeyi arzu ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızla el ele vererek geleceğimize en güzel mirası bırakma gayretinde olacağız. Bu gayretimizin ilk adımı olarak gördüğümüz programa katılan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da, “Çocuklarımızdan başlayarak tüm vatandaşlarımızla birlikte seferberlik halinde çalışacak ve kentimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret edeceğiz. El ele vererek inşallah bunu başaracağız. Bu etkinliğe katkı sunan herkesin emeğine ve eline sağlık” şeklinde konuştu.

Etkinlikte canla başla çalışanların başında ise Elbistan’ın ‘orman dedesi’ olan Hanifi Karataş geldi. Karataş, ilerleyen yaşına rağmen kendi elleri ile birçok fidan dikti. Etkinliğe katılan çocuklara ve gençlere de fidan dikme tavsiyesinde bulunan Karataş, ağaç sevgisinin kalbinde ayrı bir yeri olduğunu vurguladı.

Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde; geçtiğimiz günlerde dağıtılanlarla birlikte ilçe genelinde yaklaşık 5 bin fidan toprakla buluşturulmuş oldu.

 

11 Kas 2023 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel