Depremzede çocuklara moral

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Elbistan’da ki depremzede çocuklara yönelik moral ve motivasyon etkinliği düzenledi.

Depremzede çocuklara moral
Depremzede çocuklara moral
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Depremin merkez üssü olan Elbistan’da konteyner kentte kalan çocuklar,  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu etkinliklerde doyasıya eğlendi. Bakanlık tarafından görevlendirilen personeller, Müsaid konteyner kentinde çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Yüzlerce çocuğun katıldığı eğlence etkinliklerinde çocuklara pamuk şekeri ikram edildi. Yüz boyama, kukla yapma, cenga, sihirli labirent ve yöresel oyunlarla eğlenceli anlar yaşayan çocuklar gönüllerince gülüp eğlendiler.

Bakanlık bünyesinde çalışan personel, ” Elbistan’a, Bakanlığımızın ve başkanımız Tayfur Çelik’in selamını getirdik. Onların sayesinde çocuklarımızla eğlenceli dakikaları yaşadık. Amacımız depremden etkilenen çocuklarımızı motive etmek, onları eğlendirmek, güldürmek ve streslerini azaltmak. Her şey çocuklarımız için onlar gülüp eğlensin o bize yeter” şeklinde konuştu

Müzik eşliğinde oyunlar oynayan çocuklar, gün boyu arkadaşlarıyla eğlenerek vakit geçirdi.

11 Kas 2023 - 16:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel