Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü yerli ve milli ödeme sistemi TROY’a geçiyor

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki amacıyla yaklaşık 3 bin personelin maaş ödemelerinde yerli ve milli ödeme sistemi TROY’u kullanma kararı aldı.

 

İsrail’in Gazze’ye yönelik olarak başlattığı insanlık suçuna varan saldırılar sürüyor. Gazze’de, 10 binin üstünde sivilin hayatını kaybeden saldırılara tepki amacıyla İsrail menşeli ürünlere yönelik olarak başlatılan boykota her geçen gün yeni kalemler ekleniyor.

Daha önceden okul kantinlerinde İsrail menşeli ürünlerin satılmasını yasaklayan Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni bir karar daha alarak maaş ödemelerinde Visa ve Mastercard yerine yerli ve milli ödeme sistemi olan TROY karta geçiş yapmayı kararlaştırıldı. Karar çerçevesinde; milli eğitim camiasındaki 3 bine yakın personelin maaş kartlarının Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen TROY'a taşınması için çalışma başlatıldı.

Konuyla ilgili olarak Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda; “3 bine yakın eğitimcimiz ve diğer çalışanlarımızın maaş kartlarında yerli ve milli TROY altyapısına geçiriyoruz” denildi.

11 Kas 2023 - 15:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel