Cengizhan Firik anısına kurumlar arası voleybol turnuvası

Elbistan’da, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü iken yakalandığı kansere yenik düşerek yaklaşık 3 yıl önce hayatını kaybeden Cengizhan Firik’in anısına kurumlar arası voleybol turnuvası düzenleniyor.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Elbistan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Türkan, Cumhuriyetin 100.yılı etkinlikleri çerçevesinde 2. Geleneksel Cengizhan Firik Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası düzenleyeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdikleri turnuvaya, ilçedeki tüm kurumlardan katılım beklediklerini ifade eden Türkan, “Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz iken 2020 Nisan’ında yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle aramızdan ayrılan Cengizhan Firik’in anısını yaşatmak ve vefa borcumuzun bir göstergesi olarak kurumlar arası voleybol turnuvası düzenliyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz turnuvanın ilkini, geçen yıl yapmıştık. Bu yıl da turnuvamıza yoğun bir katılım bekliyoruz. Turnuvamız 27 Kasım’da başlayacak. Turnuvada yer almak isteyen kurumlarımız da 24 Kasım’a kadar başvurularını yapabilirler. Turnuvada maçlarımızı Şehit Uzman Çavuş Kürşat Sert Spor Salonu’nda oynayacağız. Turnuva hakkında bilgi almak isteyenler 0543 684 3342 numaralı telefondan ulaşabilirler” dedi.

Türkan, “Turnuvaya katılacak tüm takımlarımıza ve sporcularımıza şimdiden başarılar diliyoruz. Yaklaşık 3 yıl önce kaybettiğimiz Cengizhan Firik’i de bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz” ifadelerini kullandı.

09 Kas 2023 - 16:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel