Elbistan Belediyesi, çalışanların maaş kartını TROY’a taşıyacak

Elbistan Belediyesi, Gazze’ye yönelik saldırılarını aralıksız olarak sürdüren İsrail’i destekleyen firma ve ürünleri boykot etme kararının çerçevesini genişletiyor.

İsrail menşeli ürünlerin, belediyeye ait sosyal tesislerden kaldırılmasının ardından şimdi de personel ve işçilerin maaş kartları da yerli kart merkezi olan TROY’a taşınacak.

Çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere 10 binden fazla Filistinlinin hayatını kaybetmesine yol açan saldırılara tepki göstermek ve İsrail’in bu acımasızlığına dur amacıyla başlatılan boykot, sürüyor. İsrail menşeli ürünlere yönelik olarak süren boykotun yeni aşamasında vatandaşlar ‘Visa ve Mastercard’ özellikli banka ve kredi kartlarını, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY'a taşıyor. Bazı belediyeler de kişisel olarak alınan bu kararlara destek veriyor.

Elbistan Belediyesi de, TROY’a geçme kararı alan belediyeler arasına katıldı. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, tüm memur ve işçilerin maaş kartlarını yerli ve milli firma olan TROY ile değiştireceklerini söyledi.

Başkan Gürbüz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Elbistan Belediyesi olarak daha önce İsrail’in katliamlarına destek olan markalarla çalışmayı durdurarak boykota katılmıştık. Şimdi de daima yerli ve milli olandan yana tavır alarak çalışma arkadaşlarımızın maaşlarını yatırdığımız banka ile görüşerek TROY Kart’a geçiyoruz” dedi.

 

09 Kas 2023 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel