Polisten öğrencilere trafik eğitimi semineri

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği görevlileri, kentteki tüm liseleri kapsayacak trafik eğitim seminerlerinin ilkini Elbistan Fen Lisesi’nde gerçekleştirdi.

Polisten öğrencilere trafik eğitimi semineri
Haber albümü için resme tıklayın

Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, geleceğin sürücü adayları olan gençlerde trafik bilincini artırmak ve trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla seminer programı hazırladı. Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak gerçekleştirilecek seminerlerin ilki Elbistan Fen Lisesi’nde verildi.

Öğrencilerin trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmeyi hedefleyerek Türkiye'nin gelecekte trafik ve ulaşım güvenliği açısından sorunsuz bir hale gelmesinin amaçlandığı seminerde; aile ve trafik eğitimi, bisiklet sürücü eğitimi, yaya yollarını kullanma, öğrenci servislerine inme-binme, karşıdan karşıya geçme, küçük yaşta araç kullanmama, emniyet kemeri kullanımı ve genel trafik kuralları ile ilgili bilgiler aktarıldı.

Trafik polisleri, kurallara uymamanın sonucu yaşanabilecek kötü olaylar ve sonuçlardan da örnekler verdikleri seminer sonrasında, öğrencilerin sorularını da büyük bir titizlikle cevaplandırdılar.

Seminerlerin önümüzdeki günlerde diğer okullarda da devam edeceği belirtildi.

 

09 Kas 2023 - 15:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel