Vali Ünlüler, teslim edilecek konut sayısını açıkladı

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, il genelinde aralık ayı sonuna kadar 10 bine yakın deprem konutu ve köy evini hak sahiplerine teslim etmeyi planladıklarını söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan’da, asrın felaketi sonrasında depremzedeler için inşasına başlanan kalıcı konutlar ve köy evleriyle ilgili çalışmalar büyük hızla devam ediyor. İlçeye bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde etaplar halinde depreme dayanıklı olarak inşa edilen kalıcı konutların bir kısmı teslim aşamasına geldi. Çevre düzenlemesi ve son rötuşların yapıldığı konutların önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Elbistan’da aralık ayı sonu itibariyle ise teslim edilecek konut sayısının 1000’in üzerine çıkması hedefleniyor. Köy evleri için de hummalı çalışmalar tamamlanmak üzere. Yaklaşık 800 köy evinin yarıya yakının da belirtilen sürede tamamlanması amaçlanıyor.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, deprem sonrası çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Vali Ünlüer, “26 bin TOKİ konutumuzun inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Planlamalar dahilinde aralık ayı sonuna kadar kırsal mahallerimizde ve şehir merkezimizde yapımı tamamlanan 10 bine yakın konutun hak sahiplerine teslimini planlıyoruz. Mayıs ayı sonuna kadar ise 26 bin konutun tamamını hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

 Orta hasarlı binaların ruhsatlandırması konusuna da değinen Vali Ünlüer, bu konuda da genelge hazırlayarak sürecin hızlanmasını sağladıklarını hatırlattı.