5 mahalleye arsa karşılığı kültür evi yapım ihalesinin şartları belli oldu

Elbistan Belediyesi’nin, ilçe merkezindeki 5 mahalleye inşa edilecek kültür evi projesindeki taşınmazların ‘arsa karşılığı inşaat yapım’ ihalesinde şartlar belli oldu.

5 mahalleye arsa karşılığı kültür evi yapım ihalesinin şartları belli oldu
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan Belediyesi; Bahçelievler, Battalgazi, Kümbet, Orhangazi ve Tepebaşı Mahallelerinde bulunan arsa vasfındaki 5 taşınmazın toplam 46 milyon muhammen bedelle ‘arsa karşılığı inşaat yapım’ ihalesi düzenleneceğini duyurdu.

Bahçelievler’deki arsa karşılığı inşaat ihalesinde; yükleniciye devri öngörülen taşınmazların bedeli 7 milyon 709 bin lira olarak belirlendi. Buraya yapılacak kültür evinin inşaat bedeli olan 4 milyon 980 bin lira arasındaki 2 milyon 729 bin lira fark üzerinden azatlım yapılması suretiyle teklif alınacak. Bu ihale, 9 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da yapılacak.

Battalgazi’deki arsa karşılığı inşaat ihalesinde; yükleniciye devri öngörülen taşınmazların bedeli olan 8 milyon 756 bin lira ile yapılacak inşaat bedeli olan 3 milyon 725 bin TL arasındaki 5 milyon 31 bin lira arasındaki fark üzerinden azatlım yapılmak suretiyle teklif alınacak. Bu taşınmazların ihalesi 9 Kasım Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

Kümbet’teki arsa karşılığı inşaat ihalesinde; yükleniciye devri öngörülen taşınmazların bedeli olan 7 milyon 719 bin lira ile yapılacak inşaat bedeli olan 4 milyon 900 bin TL arasındaki 2 milyon 819 bin lira arasındaki fark üzerinden azatlım yapılmak suretiyle teklif alınacak. Bu taşınmazlar da; 9 Kasım Perşembe günü saat 14.00’teki ihale ile satılacak.

Orhangazi’deki arsa karşılığı inşaat ihalesinde; yükleniciye devri öngörülen taşınmazların bedeli olan 11 milyon 753 bin lira ile yapılacak inşaat bedeli olan 8 milyon 895 bin TL arasındaki 2 milyon 768 bin lira arasındaki fark üzerinden azatlım yapılmak suretiyle teklif alınacak. Bu ihalenin de 9 Kasım Perşembe günü saat 15.00’te düzenleneceği duyuruldu.

Tepebaşı’ndaki arsa karşılığı inşaat ihalesinde; yükleniciye devri öngörülen taşınmazların bedeli olan 10 milyon 92 bin lira ile yapılacak inşaat bedeli olan 4 milyon TL arasındaki 6 milyon 92 bin lira arasındaki fark üzerinden azatlım yapılmak suretiyle teklif alınacak. Bu taşınmazlar da; 9 Kasım Perşembe günü saat 16.00’daki ihale ile satılacak.

İhaleler neticesinde arada fark oluşması halinde bu bedel arsa teslimleri bittikten sonra 30 gün içinde tahakkuk edilecek ve 30 gün içinde ödeme yapılacak.

Yüklenici firmalara; yer tesliminden itibaren 12 ay süre tanınacak. Yüklenici, 12 ay içerisinde geçici kabul hazır hale getirmek zorunda olacak.

07 Kas 2023 - 16:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel