Öğrencilerden Şehit Emanetleri Müzesi’ne ziyaret

Elbistan TOKİ Şehit Er Levent Kuşoğlu İlkokulu öğrencileri, Cumhuriyetin 100.yılı dolayısıyla düzenlene program çerçevesinde Şehit Emanetleri Müzesi’ni ziyaret etti.

Öğrencilerden Şehit Emanetleri Müzesi’ne ziyaret
Öğrencilerden Şehit Emanetleri Müzesi’ne ziyaret
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi’nce açılan Şehit Emanetleri Müzesi’nde, Elbistanlı 44 şehidin ve gazilerin özel eşyaları sergileniyor. Kısa bir süre önce açılan ve şehitlerimizin yadigarlarının yer aldığı müze, öğrenciler tarafından ziyaret ediliyor.

Öğrenciler, ziyaretlerde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul ve şehit yakınları ile gazilerden bilgi alıyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şube Başkanı Ragıp Kul, şehit ağabeylerinin hatıralarını ve yadigarlarını görmek isteyen öğrencileri seve seve misafir ettiklerini söyledi.

Elbistan TOKİ Şehit Er Levent Kuşoğlu İlkokulu müdürü Musa Demir ve öğrencilerin müzeyi ziyaret ettiklerini dile getiren Başkan Kul, önümüzdeki günlerde de diğer okulları ağırlayacaklarını hatırlattı.

Tüm şehitler için ellerini semaya açarak dua eden öğrenciler, Başkan Kul’a Türk bayrağı hediye etti.

07 Kas 2023 - 16:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel