Geliri Filistinlilere bağışlanacak kermes açılıyor

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu tarafından, İsrail’in saldırı nedeniyle zor günlerden geçen Filistin halkına destek olmak amacıyla kermes açılacak.

Büyütmek için resme tıklayın

 

İsrail’in, Gazze’ye yönelik saldırıları bir aydan fazla süredir devam ediyor. Bu saldırılarda çoğunluğu çocuk olmak üzere 10 binden fazla Filistinli hayatını kaybetti. Gazze’de, İsrail’in uyguladığı abluka nedeniyle temel ihtiyaç maddeleri bulunamıyor ve sağlık hizmetleri de durma noktasına geldi. Türkiye genelinde Filistin’de yaşanan bu insanlık dramına karşı tepkiler yükselirken bir yandan da Filistin halkına yardım ulaştırmak için çeşitli organizasyonlar düzenleniyor.

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu da geliri Filistinlilere bağışlanmak üzere bir kermes düzenliyor. Kermes, 8 Kasım Çarşamba günü açılacak. 2 gün sürecek kermeste, öğrenci velileri ve vatandaşların yaptıkları gıda ürünleri ve yemekler ye alacak.

Okul idarecileri, tüm vatandaşları, 8 Kasım günü açılacak kermese davet etti.

07 Kas 2023 - 16:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel