OSB yönetim kurulu toplantısı yapıldı

Elbistan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu toplantısı, Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığında yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

 

OSB’deki mevcut ve planlanan yatırımlarla açılmasıyla ilgili çalışmaların sürdüğü 2.etaba ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, toplantıyla ilgili olarak kent ekonomisinde büyük ivme sağlayacak yatırımlarla ilgili son durumu yatırımlarının değerlendirildiğini söyledi.

Organize sanayi bölgesinin 2.etabının biran önce yatırımcılara açılabilmesi ve arsa tahsislerine başlanabilmesi için de kamulaştırma iş ve işlemlerinin değerlendirildiğine işaret eden Kaymakam Ataman, yatırımcı firma sayısının da artmasını amaçladıklarına vurgu yaptı.

Kaymakam Ataman, Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nin istihdama katkı sunacağının da altını çizerek, “OSB yatırımlarının, ilçemizde istidamın artması, yatırım imkanlarının artmasına bağlı olarak üretim başta olmak ilçemizin gelişmesi ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu çerçevede de atılması gereken adımları hızla atıp yapılacak iş ve işlemlerin de yakın takipçisi olacağız” dedi.

 

07 Kas 2023 - 15:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel