Başkan Okur’dan Filistin’e destek için açılan hayır çarşısına ziyaret

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, yaklaşık 30 sivil toplum kuruluşu vakıf ve derneğin girişimleri ile İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'deki Filistinlilere yardım amaçlı açtığı hayır çarşısını ziyaret etti.

Başkan Okur’dan Filistin’e destek için açılan hayır çarşısına ziyaret
Başkan Okur’dan Filistin’e destek için açılan hayır çarşısına ziyaret
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte hayır çarşısının açılmasına destek sunan ve emeği geçen sivil toplum kuruluşları, dernekler ve vakıfların temsilcilerine teşekkür eden Başkan Okur, Filistin için örnek bir dayanışma örneği sergilendiğini söyledi.

Başkan Okur, “Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen gözyaşlarına seyirci kalamayan ve Filistinli kardeşlerimize destek amaçlı açılan hayır çarşısındaki büyük bir emek ve birliktelik görüyoruz. Hemşerilerimiz de hayır çarşısından alışveriş ve bağış yaparak Filistin’deki mazlumlara destek olmak için adeta birbirleri ile yarışıyor. Bu çorbada benim de tuzum bulunsun diyen tüm hemşerilerimizden Allah razı olsun. İnşallah buradan elde edilen gelir, Filistinli mazlumların yarasına merhem olacak” dedi.

İsrail’in saldırıları karşısında sessiz kalanlara da tepki gösteren Başkan Okur, “Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

 ‘Daha adil bir dünya’ diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; bugün binlerce Gazzeli çocuğun ölümüne seyirci kalanların, yarın herhangi bir konuda söyleyecekleri hiçbir sözün kıymeti harbiyesi olmaz. Her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek dur diyoruz” ifadelerini kullandı.

07 Kas 2023 - 14:49 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel