Elbistanlı esnaf Salih Horuz, bağımsız belediye başkan adayı oldu

Elbistan’da uzun süredir esnaflık yapan Salih Horuz, ilçe tarihinde uzun yıllar sonra bir ilki gerçekleştirerek bağımsız belediye başkan adaylığını açıkladı.

Deprem sonrasında zor günlerden geçen Elbistan’da her türlü zorluğun üstesinden gelecek proje ve planlama hazırlığını tamamladığını belirten Horuz, şehri, adalet çizgisinden asla şaşmadan yönetmeye talip olduğunu söyledi.

‘Neden bağımsız adaylık?’ sorusunu, ‘Herhangi bir partinin değil sadece halkın takacağı rozeti taşımak için’ şeklinde cevaplayan Elbistan Belediye başkan adayı Salih Horuz, “Bu memleketin bir evladı olarak siyasi görüşü ya da fikri ne olursa olsun herkesi ‘Elbistan sevdası’ ile bağrıma basmaya hazırım” dedi.

Elbistan’ın, geleceğe umutla bakabilmesi için inisiyatif alacak; bunu yaparken de hiçbir kişi ya da siyasiden emir almadan hareket edecek bir yönetim anlayışına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Horuz, “Çıktığım bu yolda hemşerilerim sağduyusuna güvenim tamdır” şeklinde konuştu.

Elbistan tarihinde bir ilki başarmak istediğini anlatan Horuz, “Adaletten bir milim dahi şaşmadan; her türlü görüşü ve eleştiriyi baş tacı eden, şeffaf ve hesap verebilen bir yönetim anlayışı ile şehrimize hizmet etmeye hazırım. Doğduğum, ekmeğini yediğim ve beni bu günlere getiren bu topraklara borcumu şehrül emin olarak ödemekten başka amacım yok” ifadelerini kullandı.

Horuz, 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerine hitap edecek, kurumsallaşma, markalaşma, yaşam kalitesini artırma ve şehir ekonomisini güçlendirmeye dönük projelerini de kısa süre içinde kamuoyu ile paylaşacağını da sözlerine ekledi.

 

Salih Horuz kimdir?

 

1983 yılında Elbistan’da doğan Horuz, İğde Mahallesi nüfusuna kayıtlıdır. İlkokul çağında babası Ali İhsan Horuz’u kaybetmesinin ardından iş hayatına başlamıştır. Yaklaşık 32 yıldan beri de mobilya imalatı başta olmak üzere çeşitli gıda sektörlerinde bayilikler yapmıştır. Geçmiş dönemlerde, siyasetin içerisinde de yer alarak ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

06 Kas 2023 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel