Muhtar maaşını ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak dağıtacak

Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Resul Doğan, seçilmesi halinde 50 yıldır gelmeyen hizmetleri 5 senelik görev süresinde buluşturacağını ve maaşını da mahallesindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak vereceğini söyledi.

 

‘Muhtarlık, ek iş olarak, maaş ve sosyal güvence için yapılmaz’ Doğan,  “Hiç kimseyi ayırmadan herkese eşit ve önce insan,  önce mahallem anlayışı ile hareket edeceğimin sözünü veriyorum” açıklamasında bulundu.

Doğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimleri için aday olduğu Cumhuriyet Mahallesi’ni kalıcı hizmetlerle buluşturmanın sözünü verdi.

Uzun yıllardır devlet kurumlarındaki deneyimi ile muhtarlığı bir hizmet makamı olarak kullanacağının altını çizen Resul Doğan, “10 yıldır devlet kurumunda bulunmam sebebi ile muhtarlık makamının mahalleye nasıl ve hangi şekilde hizmet getirdiğini bilen birisiyim. Cumhuriyet için yapamayacağım hiç bir sözün altına da imzamı atmayacağımdan mahalle halkımın şüphesi olmasın” diye konuştu.

Doğan, şöyle devam etti:

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Muhtar demokrasinin temel taşıdır" sözünden hareketle muhtar mahallede demokrasiyi, eşitliği ve adaleti sağlamakla mükelleftir. Hiç kimseyi ayırmadan herkese eşit ve önce insan,  önce mahallem anlayışı ile hareket edeceğimin sözünü veriyorum. Muhtarlık makamının kutsallığı ve de önemi çok büyüktür. Muhtarlık, ek iş olarak, maaş için, sosyal güvence için yapılmaz. Mahalle halkının menfaatleri doğrultusunda, mahallesinin gelişmesi ve ilerlemesi için yapılır. Bunun bilinci ile muhtar mahallesine gönlünü sevdasını vermelidir. Muhtarlığı ek iş olarak değil, kendi menfaatleri için hiç değil mahallesi için mahalle halkının menfaatleri için kendisinden, ailesinden ve gençliğinden ödün vererek yapmalıdır.”

Muhtarlığın, kutsallığı ve öneminin para ya da makamla ölçülemeyeceği anlayışından hareketle bu görevin hiçbir şeklide maddi karşılığı olmaması gerektiğine işaret eden Doğan, “Halkla iç içe iyi gününde, kötü gününde, acısında, tatlısında mahalle halkının her zaman yanında olan muhtarlık makamının öneminin hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyeceği gibi bu görevinde hiçbir maddi karşılığının olmamasının görüşündeyim. Bu sebeple muhtarlık maaşımın tamamını, mahallemde geleceğimiz olan ihtiyaç sahibi öğrencilerime burs olarak dağıtmanın sözünü veriyorum. Tüm muhtar ve muhtar adaylarımızdan da bu duyarlılığı göstermelerini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Mahallesi muhtar adayı Resul Doğan, 5 yılda 50 yıllık hizmet vurgusu yapıp açıklamasını, “Mahallemiz için gerçekçi olmak zorundayız. Basit, Her sene yapılamayacak aynı sözleri vermek, mahalleye ve mahalle halkımıza zarardan başka bir getiri sağlamıyor.

Mahallenin gelişmesinde en etkili makam muhtarlık makamıdır. Şuan mahallemin eksiklerini bilen birisi olarak yapacağım kalıcı ve değerli eserlerin araştırması ve gayreti içerisindeyim. En kısa sürede mahallem için yapacağım kalıcı eserleri siz değerli mahalle halkımla paylaşacağım. Cumhuriyet Elbistan’ın en güzide örnek ve yaşanabilir bir mahallesi olacak. Gönlümü, ömrümü verdiğim Cumhuriyet Mahallesi’ne 50 yıldır gelmeyen hizmetin hepsini 5 sene içerisinde getireceğimin sözünü, tüm Elbistan halkı huzurunda veriyorum. Sana söz Cumhuriyet” cümleleri ile tamamladı.

06 Kas 2023 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel