Geleceğin teknoloji yıldızı adayları yeni döneme başladı

Elbistan’da açılan DENEYAP Türkiye Atölyesi’nde, 12 haftalık tasarım ve üretim eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, robotik kodlama eğitimlerine başladı.

Geleceğin teknoloji yıldızı adayları yeni döneme başladı
Geleceğin teknoloji yıldızı adayları yeni döneme başladı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyesi’nde ilk ders zili geçtiğimiz yıl kasım ayı itibariyle çalmıştı. 100’ü ortaokul ve 60’ı da lise olmak üzere 160 öğrenci, Elbistan Gençlik Merkezi’nde 3 yıl sürecek eğitimlerine ilişkin yolculuklarını başlatmıştı.

Geleceğin teknoloji yıldızı adayları, 12 hafta süren tasarım ve üretim eğitimlerini tamamladı. Tasarım ve üretim dersinde gerçek hayatta karşılaştığı problemleri fark etme ve zorluklara insan merkezli bir bakış açısıyla yaklaşma, tasarım odaklı düşünme becerisinin temel süreçlerini dikkate alarak yaratıcı çözümler tasarlama, ekip çalışması ve kağıt üzerine yaptığı iki boyutlu tasarım çözümlerini üç boyuta taşıyabilme kazanımlarını elde etmenin çabası içinde oldu.

Öğrenciler, hazırladıkları projeleri sergileyip 2 haftalık ara tatil sürecini tamamlayarak tekrar ders başı yaptı. Öğrenciler, DENEYAP Atölyesi’nde robotik kodlama eğitimlerine başladı. Geleceğin teknoloji yıldızı adayları, önlerindeki 24 aylık dönemde de; alanında uzman eğitmenlerin önderliğinde, elektronik programlama ve nesnelerin interneti, yapay zeka, siber güvenlik, yazılım teknolojileri, enerji teknolojileri, havacılık ve uzay teknolojileri, malzeme bilimi ve nanoteknoloji, ileri robotik ve mobil uygulama gibi teknoloji alanlarında kendilerini geliştirecekler.

Toplamda 3 yıl, hem temel teknoloji yetkinlikleri ve özel ilgi alanlarında derinleşme hem de proje üretme kabiliyeti elde edecek olan gençler, bu gelişim süreci sonunda geleceğin teknoloji yıldızları haline gelecekler.

06 Kas 2023 - 16:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel