Farla tavşan avına çıktılar otomobillerinden oldular

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Elbistan Şefliği ekiplerince; yasadışı olarak farla tavşan avı yapan 2 şahsa 28 bin lira ceza kesilirken avda kullandıkları otomobile de el konuldu.

Farla tavşan avına çıktılar otomobillerinden oldular
Haber albümü için resme tıklayın

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Elbistan Şefliği ekipleri, bölgedeki avlaklarda av koruma ve kontrol faaliyetlerine aralıksız olarak devam ediyor. DKMP ekipleri bu çerçevede yasak olmasına rağmen farla gece avı yapan şahıslara yönelik denetimlerini de sıklaştırdı. Nurhak ilçesi kırsalındaki av koruma ve kontrol faaliyeti esnasında tüfek sesi duyan ekipler, sesin geldiği noktaya gittiklerinde 2 şahsın gece avı yaptığını belirledi. Yapılan incelemede; şahısların 3 adet tavşan vurduğu tespit edildi. Şahısların yasadışı far avında kullandığı otomobil, mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere muhafaza altına alındı. Şahıslara, 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet suçundan toplamda 28 bin lira tazminat ve idari para cezası kesildi.

DKMP ekipleri ayrıca; Elbistan’daki denetimlerinde de 57 avcıyı kontrol etti. Yasadışı olarak keklik avlayan bir şahsa da yasal işlem yapıldı.

 

06 Kas 2023 - 16:33 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel